Haber

Türkiye’nin Erbil Başkonsolosu Yakut, depremzedelere yardımlarından dolayı Barzani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti.

Türkiye’nin Erbil Başkonsolosu Mevlüt Yakut, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türkiye’de yürüttüğü yardım çalışmalarından dolayı Barzani Yardım Vakfı’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Başkonsolos Yakut ve Barzani Yardım Vakfı Lideri Musa Ahmed ikili görüşmelerinin ardından basın açıklaması yaptı.

Yakut, deprem felaketinin ardından 100’den fazla ülkenin Türkiye’ye yardım teklifinde bulunduğunu belirterek, bu durumun Türkiye’nin ne kadar çok dostu olduğunu gösterdiğini sözlerine ekledi.

Yakut, “İçlerinde tabii ki en hızlı harekete geçenlerden biri de KBY ve bölge halkı oldu. Gördük ki Türkiye de, Türk halkı da, depremzedeler de acıyı hissetti. kalpleri.” ifadelerini kullandı.

Yakut, KBY’deki herkesin depremzedelere yardım için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Buradaki en değerli aktörlerden biri de Barzani Yakdım Vakfı’ydı. Türkiye’ye yardım ekipleri gönderdiler, gıda yardımı yaptılar, çadır kurdular, arama kurtarma çalışmalarına destek verdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.”

Barzani Yardım Vakfı Başkanı Musa Ahmed, ekiplerinin özellikle Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Adıyaman’da yardım faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti.

Ahmed, gönderilen yardımların dışında bölgedeki barınma ihtiyacına da katkı sağladıklarına işaret ederek, deprem bölgelerine daha fazla yardım göndermek istediklerini söyledi.

samandaghaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu