Haber

Esenler ve Bayrampaşa’da iki binada çatlak korkutuyor

ESENLER’de paslanan demirleri ve kolonları çatlayan 35 yıllık 5 katlı binanın sakinleri, duruma çözüm bulmak için yetkililerden yardım istiyor. Bayrampaşa’da 3 katlı apartmanda kolonlardaki dökülmeler ve çatlaklar tedirginlik yaratıyor.

Depremlerin ardından gözler İstanbul’daki binalara çevrildi. Esenler’in Oruç Reis Mahallesi’nde bulunan 35 yıllık 5 katlı binanın sakinleri, yaşanan dehşetten uyuyamadıklarını belirtiyor. Deniz kumundan yapılan yapı, demirleri paslanıp çatırdayan kolonları nedeniyle yıkılma tehlikesi yaşıyordu.

“KORKUDAN UYUMUYORUZ”

Bina sakinlerinden Sevgi Köker, “Binamız 30 yıllık bir yapı. Sütunları patlamış. Esenler Belediyesi’ne başvurduk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden onay bekliyoruz. sahip çıkılmasını istiyoruz, ya da kentsel dönüşüme uğramasını istiyoruz.” Paslı.

BİNANIN KOLONLARINDAKİ DERİN ÇATLAKLAR ENDİŞEYE NEDEN OLDU Bayrampaşa’nın Altıntepsi Mahallesi’ndeki 3 katlı binanın duvar ve kolonlarında çatlaklar oluştu. Binanın dış cephesine sıvanın dökülmesi ve kolonlardaki derin çatlaklar apartman sakinlerinde tedirginlik yarattı. Çatlakların ortasında bir elin olması dikkat çekti.

– İstanbulof-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu