Haber

Arama kurtarma görevinden askeri helikopterle dönen personel, bir çiftçinin yazdığı ‘Cumhuriyet’ mektubunu tarlasında görüntüledi.

Tarlasına ‘Cumhuriyet’ yazan çiftçiye Mehmetçik’ten selamlar

AMASYA’da görevden helikopterle dönen 5’inci Ana Jet Üs Komutanlığı çalışanı, tarlasına ‘Cumhuriyet’ yazan çiftçiyi traktörle görüntüledi. Bu anlar Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından şu notla paylaşıldı: “Devletine ve milletine düşkün, tarlalarına Cumhuriyet sevgisini yazan çiftçimizi yürekten selamlıyoruz.”

Merzifon’da Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 5’inci Ana Jet Üs Komutanlığı çalışanı, arama kurtarma görevinden helikopterle dönerken traktörüyle tarlasına ‘Cumhuriyet’ yazan çiftçiyi fark etti. Hava Kuvvetleri çalışanı, helikopterle çeşitli çeşitleri tarlaya bırakarak, tarlada çiftçiyle birlikte oluşturduğu metni filme aldı. Milli Savunma Bakanlığı, Cumhuriyetin 100’üncü yılını tarlasına ‘Cumhuriyet’ yazarak kutlayan çiftçinin görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaştı. Açıklamada, “Merzifon’daki 5’inci Ana Jet Üs Komutanlığı personelimiz, arama kurtarma görevinden helikopterle dönerken eşsiz bir manzarayla karşılaştı. Amasyalı bir çiftçinin tarlasında traktörle Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünü yazdığını görünce, o anları yakaladı. Cumhuriyet sevgisini sahasına yazacak kadar devlet ve millet sevgisini yakaladı.” “Sevgi dolu çiftçimizi yürekten selamlıyoruz” denildi.

habercinarcik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu