Haber

Özgür Özel: Sinan Ogan’a oy veren herkesi sandığa götürmeliyiz.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, Antalya Kumluca’da düzenlediği ikinci sağlık mitinginde bölge halkına seslendi. Özel, Kararsızları yeniden sandık başına götürmeliyiz. Kararsız, oy kullanmadı; “Yüzde 12 var” dedi.

Özel, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

Açıklamayı ATA İttifakı Başkanı Ümit Özdağ yaptı. Bir yanda Recep Tayyip Erdoğan; Bir yanda Kemal Kılıçdaroğlu. CET İttifakı’na oy verenler, Sinan Oğan’a oy verenler; ‘Suriyeli mülteciler gitsin’ diye oy kullandılar. Erdoğan ‘Ben seçilirsem gitmezler’ diyor. Kılıçdaroğlu, ‘Ben seçilirsem giderler’ diyor. Yine CET İttifakındakiler, Anayasanın ilk dört maddesi için oy kullandı. Anayasanın ilk dört maddesinde bayrağınız var. İlk dört unsurda Türkiye Cumhuriyeti var; Atatürk unsurları ve inkılâplar vardır. Erdoğan’ın tarafında HÜDAPAR var, bu tarafta ilk 4 sayı için can verecek Cumhuriyet Halk Partisi’li Millet İttifakı var.

Yine CET İttifakına oy verenler kadına şiddet uygulamamalı, İstanbul Sözleşmesi korunmalı; Medeni kanundan elde edilen hakları ve kadınların eşit vatandaşlığını korumak için oy verdiğimizi söylüyorlar. Bu tarafta Recep Tayyip Erdoğan’ın yapısında HÜDA Par, HÜDA Par’ın da ‘Sadece kadınları erkeklere sahipleneceğiz’ diyen çağ dışı telaffuzları var. Kemal Kılıçdaroğlu tarafında toplumsal cinsiyet eşitliği; Atatürk’ün kendisine oy hakkı veren partisi var.

Saat 11.00’de Tayyip Erdoğan’ın; HÜDA PAR ile birlikte, yalnız, yalnız. CET Alliance ile birlikteyiz. Pazar gününe bir şey kaldı. İş artık Kemal Kılıçdaroğlu’nda değil, bizde değil, bu iş sizde. Pazar gününe kadar, gerekirse uyumadan, az uyuyarak; geri kalan her şeyi sandığa bırakarak, bize oy veren herkesi; Bize oy vermeyen, CET İttifakı’na Sinan Ogan’a oy veren herkesi sandık başına götürmeliyiz. Kararsızları yeniden sandık başına götürmemiz gerekiyor. Kararsız, oy kullanmadı; yüzde 12 var. Bunlar öğrencileriniz, komşularınız, dükkan komşularınız, asker arkadaşlarınız, tarla komşularınız… Pazar günü siz, seçime kadar; Bunlar üzerinde çalışmaya, ikna etmeye, sandığa götürmeye hazır mısınız? kelime?” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu