Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın balkon konuşmasına yoğun ilgi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17. seçimini zaferle tamamladı.

Bunun üzerine binlerce vatandaş zaferi kutlamak için sokaklara döküldü.

Davullar, zurnalar, konvoylar ve halaylarla yurdun dört bir yanında sokaklara dökülen vatandaşlar sevinçlerini sergiledi.

Balkon konuşması için Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

“İşte aşıkların tablosu, 320 bin kişi burada”

“Türkiye’yi çok seviyoruz”Erdoğan, katılımcı sayısına atıfta bulunarak şu ifadeleri kullandı:

Bu insanlar sevilmiyor mu? Kandil’deki insanlar bundan hoşlanmıyor. Uzantıları bundan hoşlanmaz ama biz severiz. İşte aşıkların sofrası. Burada resmi rakam 320 bin kişi. Sana yolları söylemiyorum. Havaalanından buraya kadar yollar tıklım tıklımdı.

Cumhur İttifakını mahcup etmediniz. Cumhur İttifakını yalnız bırakmadınız. Bu yolu birlikte yürüdük. Bize yine bu görevi verdiniz. Türk Yüzyılını birlikte inşa etmeye ve yaşatmaya devam ediyoruz. Buna hazır mıyız?

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Milletimin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum”

Sevgili dostlarım ve meslektaşlarım, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 2. tip eleme sonuçlarına göre sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır. Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre milletimiz 5 yıl daha Cumhurbaşkanlığı görevini bize emanet etti. Milletimin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.

14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde hangi partiyi veya adayı seçerse seçsin sandık başına giderek iradesine sahip çıkan her yurttaşıma teşekkür ediyorum. Bu süreçte tanıkları, emniyet mensuplarını ve seçimin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için görevini yapan herkesi tebrik ediyorum. Milletimiz kararını Türk Asrı lehine kullanmıştır. Seçimlerin ilk turunda TBMM’deki çoğunluğunu Cumhur İttifakı’na vererek meclisteki tercihini şimdiden ortaya koydu. Bugün yürütmedeki tercihi kesinleşti. Kazanan sadece biz değiliz, kazanan Türkiye’dir. Kazanan tüm parçalarıyla milletimizdir.

“Bugün kimse kaybetmedi, 85 milyonun tamamı kazandı”

Aynı sözü bir kez daha söylüyoruz. Bugün kimse kaybetmedi. 85 milyonun tamamı. Kimseye küsmedik, kızmadık. Artık seçim dönemine ilişkin tüm tartışmaları, çekişmeleri bir kenara bırakıp milli hayallerimiz etrafında birleşme zamanıdır. Bu çağrıyı laf olsun diye değil tüm kalbimizle yapıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu