Haber

Bakan Özer, milli eğitim müdürleri ile görüştü

MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 19 Kasım’daki ‘Öğretmenlik Meslek Basamakları Yazılı Sınavı’ öncesi son değerlendirmeleri yapmak üzere 81 ilin milli eğitim müdürleriyle bir araya geldi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da ‘Zoom’ uygulaması üzerinden gerçekleştirilen toplantıda vilayet ulusal eğitim müdürleriyle bir ortaya gelen Bakan Özer, imtihan süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda ulusal eğitim müdürlerine vilayetlerinde rastgele bir sorun olup olmadığını soran Bakan Özer, “Çok önemli süreçleri birlikte yönettik. Bu sınav sürecinde de cumartesi günü, her sınavda olduğu gibi, Sınav Koordinasyon Merkezi’nde sınavın koordinasyonuyla ilgileneceğim” dedi.

Bakan Özer, imtihan kitapçıklarının tüm vilayetlere sorunsuz ulaştırıldığını belirterek, “Baskı ve sevk sürecinde herhangi bir problem yaşamıyoruz. Sınava ilişkin hiçbir eksiğimiz yok. Sınav kitapçıklarını da 81 ilimizdeki sınav merkezlerine ulaştırdık. Öğretmenlerimizin şartlarını iyileştirmek için elimizden geleni yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Sınava girecek tüm öğretmemelerimize şimdiden başarılarılar dilerken bu sürecin eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Toplantıya Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Ölçme, Kıymetlendirme ve İmtihan Hizmetleri Genel Müdürü Murat İlikhan, İşçi Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve Bilgi Süreç Genel Müdürü Özgür Türk de katıldı.70 BİN ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRİLDİMilli Eğitim Bakanlığı’nca 19 Kasım’da yapılacak ‘Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı’ için başvuran öğretmenlerden 70 bin kişi görevlendirildi. 19 Kasım 2022’de saat 10.00’da merkezi sistemle tek oturum biçiminde gerçekleştirilecek ‘Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı’ 81 vilayette, 1489 okulda olmak üzere toplam 28 bin 650 salonda yapılacak.Sınavda 5’er seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi, 150 dakika olacak. Giriş belgesi ile kimlik kontrollerinin ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için adaylar, saat 09.30’da imtihana katılacakları binada hazır bulunacak. İmtihanın kıymetlendirilmesi, 100 puan üzerinden yapılacak. Yanlış yanıtlar, gerçek karşılık sayısını etkilemeyecek. 70 ve üzeri puan alanların başarılı sayılacağı imtihanda, her soru eşit puan tartısına sahip olacak. İmtihan sonuçları, 12 Aralık 2022’de açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu