Haber

Bakan Göktaş: Sosyal belediyecilik ilkelerini benimseyerek kimseyi geride bırakmayan bir anlayışla hizmet veriyoruz.

Bakan Göktaş: “Sosyal belediyecilik ilkelerini benimseyerek kimseyi geride bırakmama anlayışıyla hizmet sunuyoruz.”

AFYONKARAHİSAR – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal belediyecilik unsurlarını benimseyerek kimseyi geride bırakmama anlayışıyla hizmet sunduklarını belirterek, “Sosyal yardımlarımızla 2023 yılında Afyonkarahisar’da 49 bin 112 haneye ulaştık. 1,48 milyar lira yardım sağladık.”

Bakan Göktaş, Afyonkarahisar’da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılış töreninde konuşan Bakan Göktaş, sosyal belediyeciliğin önemine dikkat çekti. Bakan Göktaş, konuşmasında 2023 yılında Afyonkarahisar’da yapılan sosyal yardımlara da değinerek şunları söyledi:

“Sosyal belediyecilik ilkelerini benimseyerek kimseyi geride bırakmayan bir anlayışla hizmet sunuyoruz. Birebir devam edeceğiz. Afyonkarahisar’da 6 Sosyal Hizmet Merkezimiz var. Toplamda 43 bine ulaştık. 2017 yılından itibaren ev ziyaretlerimizle hane halkımıza ulaştık. 2023 yılında sosyal yardımlarımızla 49 bin 112 haneye ulaştık. 1.48 milyar lira yardım sağladık. Şehrimize de yatırımlarımıza devam ediyoruz. 1 Huzurevi, Yaşlı Bakımı için çalışmalarımız devam ediyor. 460 milyon lira ödenekle Rehabilitasyon Merkezi ve 1 Çocuk Evleri Sitesi Bildiğiniz gibi gençlerimize müjde verdik. ‘Aile ve Gençlik Fonu’na “Bakanlığımızın internet sitesinden bugün başvuru almaya başladık. Bütün genç kardeşlerime başarılar dilerim.”

“Afyonkarahisar’ın AK Parti ile devam edeceğini umuyorum”

Bakan Göktaş, AK Parti hükümetlerinin dezavantajlı gruplara verdiği destek ve yerel yönetimlerde kadınlara verdiği önemi belirterek, şöyle konuştu: “Biz tüm belediyelerle yakın çalışan bir bakanlığız. 81 ilde her vatandaşın yanındayız. 22 ilde her vatandaşın yanındayız. Yılların verdiği tecrübeyle yeni dönemde tüm şehirlerimizi Türk Asrına taşıyacağız.Bu konudaki çaba ve çabalarınız çok değerli.Yerel yönetimlerdeki kadın lider,yönetici ve meclis üyelerimizin sayısını artırdık.Arttırdık. Yerel yönetimlerde kadınların temsili.Daha da artıracağız.Gençlerin yerel yönetimlerde temsilini güçlendirmek için genç yönetici sayımızı artırıyoruz.Engelli, yaşlı ve hastalarımızın evde bakım süreçlerinde geliştirdik. yeni hizmet modelleri.Yaşlılarımız için sosyalleşme alanları, yaşlılar için hassas parklar ve sosyal tesisler oluşturmaya devam edeceğiz.Hak temelli ve arz odaklı sosyal politika yaklaşımımızla sosyal yardımlar sağlamaya devam edeceğiz. “Afyonkarahisar’ın AK Parti ile devam edeceğini umuyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu