Klasik

Apple neden klasik müzik için ayrı bir uygulama olan Music Classical’ı sunmayı seçti?

Apple’ın uzun zamandır beklenen Apple geçtiğimiz gün Music Classical uygulamasını yayınladı. . 2021’de Apple, klasik müziğe adanmış bir hizmet olan Primephonic’i satın aldı ve Apple Music’e benzer bir tasarıma ancak Primephonic özelliklerine sahip kendi uygulamasını yarattı.

Apple neden klasik müzik için başka bir uygulama yayınlamayı seçti?

Şirket, bu hizmeti mevcut Apple Music uygulamasına entegre etmek yerine neden başka bir iPhone uygulaması yayınladığını destekleyici bir belge aracılığıyla açıklıyor: Klasik müzik farklıdır. Daha uzun ve daha ayrıntılı parçalar, parça başına birden çok sanatçı ve tanınmış eserlerin yüzlerce kaydını içerir. Apple Music Classical uygulaması, klasik müziğin karmaşık veri yapısını desteklemek için tasarlanmıştır.

Voice hariç tüm Apple Music planlarına dahil olan hizmet, 5 milyondan fazla kesinti sunuyor. Hizmet sayfası, Beethoven’ın Altıncı Senfonisinden dünyanın en ünlü orkestralarının inanılmaz performanslarına kadar her şeye sahip olduğunu belirtir.

Uygulama, bestecilere, parça numarasına veya anahtar notaya göre arama yaparak tam olarak istediğiniz kaydı bulmanızı sağlar. Uygulamanın özel arayüzü, aradığınız parçayı bulduğunuzda, tam hareket başlıkları ve katkıda bulunan sanatçıların tam listesi dahil olmak üzere her parçadaki temel bilgileri görmenizi sağlar.

Elma, ” yalnızca özelleştirilmiş yeteneklere ve tür için tasarlanmış güzel bir arayüze sahip yepyeni bir uygulamanın karmaşıklığı ortadan kaldırabileceğini ve klasik müziği hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için kolayca aranabilir, göz atılabilir ve erişilebilir hale getirebileceğini.” o inanıyor.

suleymanpasa-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu