Renk

YouTube Şimdiye Kadarki En Tuhaf Özelliğini Test Ediyor: Renge Göre Videolar Önerecek

Sosyal medya platformlarının kullanıcıların ilgisini çekecek içerikler önermesi son derece değerlidir. Sonuçta platformda ne kadar zaman geçireceğimiz, ilgimizi çeken ne kadar içerikle karşılaştığımıza bağlıdır. Akışın büyük bir kısmı teklif içeriğinden oluşur. Youtube Bu nedenle doğru görselleri önermek diğer platformlara göre çok daha değerlidir. Bu nedenle platform her zaman yeni özellikleri denemeye devam ediyor.

YouTube’un teklif görselleri için test etmeye başladığı son özellik şimdiye kadarkilerin en tuhafı olabilir. Çünkü YouTube şu anda renklerine göre görsel önermeyi test ediyor. Evet, bildiğiniz bir rengi seçersiniz; yeşil, mavi veya kırmızı ve YouTube Açıya bağlı olarak görüntüler önermeye başlar. “Videonun rengi var mı?” dediğinizi duyar gibiyiz. Açıklayalım…

YouTube, seçtiğiniz renge göre bir teklif akışı oluşturacaktır

YouTube, kapak görseline ve muhtemelen içeriğe bakarak görselleri yeşil, kırmızı ve mavi olarak sınıflandırıyor. Mesela kırmızı rengi seçtiniz; YouTube size Apple Vision Pro ile ilgili bir görsel önerecekse, kırmızı gömlekli adamın resmini akla getiriyor.Eğer Tesla görseli önerecekse kırmızı Tesla görselini öneriyor.

Seçtiğiniz renge özel kampanya sayfası oluşturulacaktır.

İzleyeceğim videonun kapağının ne renk olması ya da videodaki adamın hangi renk tişört giymiş olması videoyu daha ilgi çekici kılmıyor.” diye düşünebilirsiniz. Kesinlikle haklısınız… Bu nedenle söz konusu özellik, YouTube’un kullanıcılara görsel önermek için test ettiği en “ilgisiz” özellik olabilir. Elbette YouTube diğer ayrıntılara bakmaya devam edecek. görsel önerirken. Renk yalnızca ek bir filtre olacaktır. Yine de muhtemelen bu haberi okuyan kimse yok, Webtekno logosu kırmızı olduğu için okunmadı . Dolayısıyla görseller sizin seçtiğiniz renge sahip diye daha fazla beğenmeyeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu