Haber

Utku Çakırözer: Depremle Mücadele Eden Üniversite Öğrencilerine Kapsamlı Yardım Paketi Derhal Açıklanmalı, Telefon, Bilgisayar Desteği ve Ücretsiz…

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda; “Üniversitemiz öğrencilerine depremde bir an önce kapsamlı bir yardım paketi duyurulmalı, telefon, bilgisayar desteği ve ücretsiz internet hizmeti verilmeli, depremzede öğrencilerimize karşılıksız burs desteği sağlanmalı, KYK borçları faizsiz ertelenmeli” dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı. Çakırözer, depremden etkilenen üniversite öğrencileri için bir an önce yardım paketinin açıklanması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

“DEPREM DURUMUNDA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİMİZE TELEFON, BİLGİSAYAR DESTEĞİ VE ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİ SAĞLANMALIDIR”

“Depremde hayatını kaybeden 50 bin vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Dayanışma ile afetin yaralarını saracağız. Bu seferberlikte unutmamamız gereken bir taraf da gençlerimizdir. Depremden etkilenen yüzbinlerce üniversite öğrencisinin eğitimlerine devam edebilmesi için desteğe ihtiyacı var; telefonu ve bilgisayarı enkaz altında kalanlar, Yurtlarında ve konutlarında interneti olmayanlar online eğitimlere katılamıyor, okulu bırakanlar var çaresizlikten.Depremden etkilenen üniversite öğrencilerimiz için derhal kapsamlı bir yardım paketi duyurulmalı, telefon, bilgisayar desteği ve ücretsiz internet hizmeti verilmeli, depremzede öğrencilerimize karşılıksız burs desteği sağlanarak KYK borçları faizsiz ertelenmelidir. , üniversitelerde yüz yüze Üniversiteler milyonlarca öğrencinin davetini dinleyerek açılmalıdır. eğitim isteyenler. Bilimden ve hukuktan uzak bir adamın kararlarıyla bir nesli daha kaybetmeyelim. Gençlerimiz bizim geleceğimiz, onların aydınlık geleceğidir. biz.”

haberergani.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu