Haber

‘Ulusal Ağaçlandırma Günü’ Kapsamında Yozgat’ta Fidan Dikimi Yapıldı

SEYFİ ÇELİKKAYA

Yozgat Ulusal Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında fidan dikimi yapıldı. Toprağa 40 bin fidan dikilecek Yozgat2022 yılında Pençe Kilit Harekatı’nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Yiğit anısına hatıra ormanı oluşturuldu.

Yozgat Ulusal Ağaçlandırma Günü kapsamında, 2022 yılında Pençe Kilit Harekatı’nda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Yiğit’in köyündeki Türkmen Araplı fidanlığında tören düzenlendi. Şehidin adına toprağa fidan dikildi. ve hatıra ormanı oluşturuldu. Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Ulusal Ağaçlandırma Günü kapsamında fidan dikimlerinin hafta boyunca devam edeceğini, bu kapsamda il genelinde 40 bin fidan dikildiğini söyledi.

“Toprağa koyacağımız fidan sayısı 1 MİLYONA YAKLAŞACAK”

Geleceğe nefes olması amacıyla şehit Halil İbrahim Yiğit adına hatıra ormanı oluşturulduğunu belirten Vali Özkan, bu yıl Yozgat’ta 1 milyon fidan dikileceğinin altını çizerek şöyle konuştu:

“Her yıl ulusal ağaçlandırma günlerimizde fidanlarımızı toprağa kazandırmaya ve geleceğimize temiz bir nefes olmaya devam ediyoruz. Bugün de şehidimizin anısını yaşatmak için Türkmen Araplı köyüne fidanlarımızı dikiyoruz. ve ulusal ağaçlandırma gününde geleceğe nefes olmak. Bu hafta da faaliyetlerimiz devam ediyor. Hafta içerisinde il genelinde toprakla buluşacak fidan sayımız yaklaşık 40 bine ulaşacak. Bu sayı 40 bin sadece ulusal ağaçlandırma günü kapsamında yürütülen faaliyetler.Yıl içerisinde Yozgat ili genelinde dikeceğimiz fidan sayısı bir milyona yaklaşacaktır.İlçemizin adını yaşatmak için oluşturduğumuz Türkmen Araplı Köyü fidanlığındayız. Şehit yaşıyor. Bugün de burada toplandık. “Şehidimizin anısına 500 ağacımızı diktik.”

Konuşmaların ardından il yöneticileri, köylüler ve öğrenciler tarafından dualar okundu, toprağa fidan dikildi ve su dağıtıldı.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu