Ekonomi

Türkiye İMSAD inşaat sektörü gündem toplantısı düzenledi

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), inşaat alanındaki küresel ölçekteki gelişmeler ve yılın ikinci yarısına ilişkin beklentilerin değerlendirildiği toplantıda bölümün paydaşlarıyla bir araya geldi.

Dernekten yapılan açıklamaya göre Türkiye İMSAD, “Sektörel ekonomiGündem” toplantısı online olarak gerçekleştirildi.

Toplantının açılışını İMSAD Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu yaptı; iş makineleri sanayicileri, iş dünyasından isimler ve departman profesyonelleri izledi.

Türkiye ekonomisini etkilemesi beklenen faktörlere ışık tutan toplantıda, Türkiye İMSAD Ekonomi Danışmanı Dr. Can Fuat Gürlesel, iş makineleri ihracat pazarlarındaki gelişmeler ve rasyonel bir ekonominin yol haritası başta olmak üzere birçok konuya ilişkin detaylı analizlerini paylaştı. ekonomiye dönüş.

“Önümüzdeki 6 ayın çok daha verimli geçeceğine güvenimiz tam”

Açıklamada etkinlikte yaptığı konuşmaya yer verilen Küçükoğlu, 2023’ün ilk yarısına kadar yaşanan sürecin etkilerinin yılın ikinci yarısında azalacağına inandıklarını ve 6 aylık sürecin çok daha fazla olacağına inandıklarını belirtti. üretken.

Türkiye’nin yüksek ihracat ve iç potansiyeli nedeniyle ikinci altı ayda olumlu gelişmeler beklediklerini kaydeden Küçükoğlu, “Türkiye İMSAD olarak mevcut ihracat pazarlarımızı geliştirmeyi, yeni pazarlarda daha aktif olmayı ve katkımızı artırmayı hedefliyoruz. her zamanki gibi ülkemize..

Bölgemizde üretim üssü olma yolundaki ilerlememizin yılın ikinci yılındaki gelişmeden de olumlu etkileneceğine inanıyoruz. Bunun için büyük bir kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz.”

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu