Haber

Trabzon’da Harmantepe Mezarlığı açıldı

Trabzon Valiliği tarafından yeniden düzenlenen Köprübaşı ilçesinde Harmantepe Şehitliği açıldı.

Trabzon Valiliği Yatırım İzleme ve Uyum Daire Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan Harmantepe Şehitliği için düzenlenen törende konuşan Vali İsmail Ustaoğlu, 107 yıl önce şehitlerin bayrağın inmesin, vatan için canlarını feda ettiğini söyledi. ezan sesi susturulamaz.

Vali Ustaoğlu, vatan müdafaasında şehadete yürüyen şehitlerimizi rahmetle andıklarını belirterek, “Onlar öyle bir mücadele verdiler ki, milletimiz, istikbalimiz, hürriyetimiz bir daha esir alınmasın diye canlarını feda ettiler. Burada 150 şehidimiz, 7 şehadete yürüyen komutanlarımızla deyim yerindeyse siperlere yatmışlar, ülkemizin geleceği için kanlarını vermişlerdir.” dedi.

Şehitliğin yeniden düzenlenmesi için çalışmaların coğrafi koşullar nedeniyle zorlu bir süreçte yürütüldüğünü belirten Ustaoğlu, şöyle devam etti:

“Şehitlerin zirvesi asla boş değildir. Tarihin hiçbir döneminde olmadığı gibi ülkemizde yaşadığımız bazı olaylar nedeniyle hala şehit vermeye devam ediyoruz. Bu topraklarda yaşamanın bir bedeli var. bu topraklarda yaşamak kolay değil, ayakta durmak kolay değil.Yerimiz 2 bin rakımın üzerinde Güçlü.Coğrafi ve iklim şartları ile çalışarak buraları yeniden kalıcı hale getirdik.1990’lı yıllarda buranın keşfinden sonra, ilk tescil edildiğinden beri zaman zaman onarım görmüş ama iklimden dolayı ister istemez zarar görmüş. Şehitlerimiz için yapabileceklerimiz az.”

Kuran-ı Kerim okunup duanın ardından şehadet töreninin açılışı yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu