Ekonomi

Şişecam 87’nci yılını kutluyor

Şişecam İdare Şurası Lideri ve Murahhas Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kırman, Şişecam’ın 87’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Ortak akılla yönetilen küresel bir şirket olarak ana faaliyet alanlarımızda dünyanın ilk 3 oyuncusundan biri olma hedefimiz doğrultusunda kararlılıkla yürüyoruz” dedi.

Şişecam, 24 bini aşan çalışanıyla 45 tesisiyle 150’den fazla ülkeye ihraç ettiği ürünleriyle, üretim ve inovasyon gücünü global arenaya taşırken Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kırman, cam ve kimyasallar sektörlerinin gelişimine 87 yıldır katkı sağladıklarını belirtti.

Kırman, bugün Şişecam’ın tabir ederek, kelamlarını şu biçimde sürdürdü: “Ortak akılla yönetilen küresel bir şirket olarak ana faaliyet alanlarımızda dünyanın ilk üç oyuncusundan biri olma hedefimiz doğrultusunda kararlılıkla yürüyoruz. Kurucumuzdan aldığımız bu güçlü mirası 87’nci yılına taşımanın haklı gururunu yaşıyoruz. ‘Benim manevi mirasım, bilim ve akıldır’ diyen Atamızın yolunda büyük bir gururla ilerliyoruz.”

Var gücümüzle çalışıyoruz

Şişecam’ın küresel muvaffakiyetinin 87 yıllık birikimini, dönüşümle harmanlama kabiliyetinden kaynaklandığını belirten Kırman, kelamlarını şöyle tamamladı: “Bir asra yaklaşan tecrübemizle farklı periyotlarda dünyanın karşı karşıya kaldığı birçok değişimi her vakit muvaffakiyetle yönettik. Yarının muhtaçlıklarını öngörerek başlattığımız kapsamlı dönüşüm yolculuğumuzla geleceğin Şişecam’ını bugünden tasarlıyoruz. Global harikalık odağımız ve güçlü üretim kabiliyetlerimizle pek çok coğrafyada farklı bölümlere girdi sağlıyoruz. Köklerimizden aldığımız güç, eşsiz kültürümüz ve dönüşüm gücümüzle başarılarımızı sürdürülebilir kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Akıllı teknoloji kullanımı, uzman insan kaynağı ve bilgiye dayalı karar alma sistemlerimizle amaçlarımıza gerçek ilerlemeye ve paydaşlarımız için bedel yaratmaya devam ediyoruz. Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, bilimin ışığında yürüyor, tüm kabiliyetlerimizi daha düzgün bir dünya ve gelecek için seferber ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu