Teknoloji

Resident Evil 5 Güncellemesi GFWL Desteğini Tamamen Kaldırıyor

Efsanevi Resident Evil serisinin yeni oyunu Resident Evil 4 Remake geliştirilmeye devam ederken, Capcom’un eski oyunların temellerini atması da büyük ölçüde devam ediyor. Yıllar boyunca yayınlandı Resident Evil 5 güncellemesi Bununla birlikte, GFWL sütunu tamamen kaldırıldı. Detaylar burada.

2009 yılında çıkan Resident Evil 5, Resident Evil 4’ün ardından aksiyonu bir üst seviyeye taşımıştı. Bu durum hayranları bir nebze olsun ayırmış olsa da genel olarak satış başarısı çok yüksek olan oyunların ortasında yer alıyor. Şu an bile büyük bir keyifle oynanmaya devam eden Resident Evil 5, yıllar sonra ilk kez yeni bir güncelleme aldı.  

Yeni Resident Evil 5 Güncellemesi GFWL Gereksinimini Kaldırıyor

28 Şubat 2023 tarihinde yayınlanan güncelleme ile Games of Windows Live’ın temeli tamamen kaldırılmış, bazı küçük sorunlar analiz edilmiş ve yerel işbirlikçi oynanış güçlendirmesi getirilmiştir.  

Biraz bilgi vermek gerekirse, oyunun Steam sürümü artık tam bir Games of Windows Live eki sunmuyor. Ancak Capcom, eski kullanıcıların kaydedilen belgelerini ve başarılarını Steam sürümüne aktarmalarına olanak tanıyan bir özelliği hâlâ elinde tutuyordu. Ancak bu, istemcinin yokluğunda Resident Evil 5 oyununun lansmanında zordu. Başka bir deyişle, kesinlikle yüklemeniz gerekiyordu. Ama artık bu yükümlülük sona erdi.  

Yeni güncellemeyi yüklemek için Steam istemcisini tekrar çalıştırmak yeterli olacaktır. Ardından, tercihen Games of Windows Live istemcisini bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.  

Resident Evil 5 Konu

Resident Evil serisinin altıncı oyunu olan Resident Evil 5, Resident Evil 4 oyunundan beş yıl sonra geçiyor. Artık bir BSAA örgütünün kurucu üyelerinden biri olan Chris Redfield, yeni ortağı Sheva Alomar ile Afrika topraklarına doğru yola çıkar. Amaç, karaborsada biyo-organik bir silah satmadan önce Ricardo Irving’i tutuklamaktır. Ancak bu o kadar kolay olmayacaktır.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu