Ekonomi

Old Dominion’ın ilk çeyrek kazançları tahminleri karşıladı, gelirleri yetersiz kaldı

THOMASVILLE, N.C. – Old Dominion Freight Line, Inc. (NASDAQ:ODFL) bugün 31 Mart 2024 tarihinde sona eren ilk çeyreğe ilişkin mali sonuçlarını açıkladı.

Şirket, analistlerin beklentileriyle uyumlu olarak 1,34 $ hisse başına kazanç (EPS) açıkladı. Ancak, çeyrek geliri 1,47 milyar dolar beklentisine karşılık 1,46 milyar dolar olarak gerçekleşerek konsensüs tahmininin biraz altında kaldı. Hisse senedi, kazanç açıklamasının ardından %0,06’lık marjinal bir düşüş yaşadı ve bu da şirketin performansına nispeten sessiz bir piyasa tepkisine işaret ediyor.

İlk çeyrek sonuçları zorlu ekonomik ortama rağmen dayanıklılık gösterdi. Gelir, yıldan yıla (YoY) %1,2’lik mütevazı bir artış gösterirken, kamyon yükünden daha az (LTL) hizmet geliri %1,6 oranında büyüdü. Diğer hizmetler gelirindeki %24,9’luk düşüşe rağmen Old Dominion, yıllık %0,9’luk artışla istikrarlı bir faaliyet geliri elde etti. Şirketin net geliri de geçen yılın aynı dönemine göre %2,5 oranında arttı.

Old Dominion Başkanı ve CEO’su Marty Freeman, istikrarlı sonuçları şirketin stratejik planına ve yüksek kaliteli hizmet sunma taahhüdüne bağladı. Freeman sözlerini şöyle sürdürdü: “Üst üste ikinci çeyrekte hem gelirimiz hem de seyreltilmiş hisse başına kazancımız bir önceki yıla göre artış gösterdi. Bu sonuçları, müşterilerimize adil bir fiyatla üstün hizmet sunma becerimize odaklanan uzun vadeli stratejik planımızı uygulamaya devam ederek elde ettik.”

Old Dominion ayrıca yüz ağırlık başına LTL gelirinde %4,1’lik bir artış kaydederken, günlük LTL tonajının %3,2 oranında azaldığını bildirdi. Yakıt ek ücretleri hariç tutulduğunda, yüz ağırlık başına LTL gelirinde %6,7’lik bir iyileşme görüldü ve bu da şirketin gelir kalitesi ve fiyatlandırma stratejisine odaklandığını yansıtıyor. Faaliyet oranı 2023’ün ilk çeyreğine kıyasla 10 baz puan artarak %73,5’e yükseldi.

Şirketin 2024 yılı için sermaye harcaması planları, gayrimenkul, hizmet merkezi genişletme ve teknoloji yatırımlarıyla birlikte toplamda yaklaşık 750 milyon dolar olarak belirlendi. Old Dominion ayrıca ilk çeyrekte hisse geri alımlarına 85.3 milyon dolar ve nakit temettülere 56.6 milyon dolar ayırarak hissedar getiri programlarını sürdürdü.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Freeman sözlerini şirketin geleceğine duyduğu güvenle tamamladı: “Sınıfının en iyisi değer teklifimiz ve güçlenmeye devam eden müşteri ilişkilerimizle, talepteki olumlu bir dönüşüme yanıt vermek için iyi bir konumda olduğumuza inanıyoruz.”

Old Dominion Freight Line, operasyonel verimlilik ve stratejik yatırımlara odaklanarak ekonomik döngüler boyunca ilerleyerek büyüme stratejisine ve hissedar değerini artırmaya kararlıdır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu