Haber

Kılıçdaroğlu’nun çekilmesini kim engelledi? Canlı yayında açıklandı

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda ilk etapta Özgür Özel’in gerisinde kalan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylıktan çekildiği iddia edildi. Gazeteci Şaban Sevinç, TV 100’de canlı yayında seçimi kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili dikkat çekici bir kulis bilgisi paylaştı.

Neşe, “Kemal Bey çekilmeyi kabul etti. Ancak Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olarak bilinen İmambakır Üküş, Kılıçdaroğlu’nun kolunu tutarak ‘Geri çekilmeyin, buna izin vermeyiz’ dedi.”dedi.

Şaban Sevinç’in açıklamaları şöyle;

“Ekrem Bey, Kılıçdaroğlu’na geri çekilmesini tavsiye etti. ‘Efendim, çekilirseniz sizi Onursal Başkan ilan ederiz’. Çünkü Sayın Kılıçdaroğlu’nun ikinci yarışı kazanmasının mümkün olmadığı ortaya çıkmıştı. Kemal Bey kabul etti” Bunu geri çekme kararı aldı ve bunu yakın arkadaşlarına iletti.

Kılıçdaroğlu ÇEKİLMEDEN VAZGEÇTİ

Ancak danışmanı olarak bilinen İmambakır Üküş, Sayın Kılıçdaroğlu’nun kolunu tutarak, ‘Geri çekilmeyin, buna izin vermiyoruz’ dedi. Bunun üzerine Gamze Akkuş İlgezdi ve Neslihan Hancıoğlu da duygulanarak ağlayarak, ‘Geri çekilmeyin, darbe vuralım’ deyince Kemal Bey fikrini değiştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu