Haber

Kayseri Kocasinan’da Erkilet’e özel uzatma

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Erkilet’in kentsel görünümüne sahip bir Millet Bahçesi’ni Kayseri’ye kazandıracaklarını belirterek, Millet Bahçesi alanının şehrin panoramik görüntüsünün en yeterli olduğu noktalardan biri olduğunu söyledi.

Erkilet bölgesindeki Millet Bahçesi’nde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğine işaret eden Önder Çolakbayrakdar, “Kocasinan’ın her köşesinde farklı çalışmalarla yeni mekanlar ekleyerek ilçemizi daha da güzelleştiriyoruz. Kocasinan’ı hak ettiği noktaya getirmek için farklı projelere imza atıyoruz. Bir yandan kentsel dönüşümle yenilenmesi gereken alanlarda yaptığımız çalışmalarla yeni bir şehir kuruyoruz. Bir yandan da ağaçlandırılmayan yer kalmayıncaya kadar her bölgeyi ağaçlandırmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda 2015 yılından bu yana yeşillendirme, ağaçlandırma ve park çalışmalarıyla Kocasinan’a 1 milyon metrekareden fazla yeşil alan kazandırdık. Parklarımızda öncelikle ağaçlandırma çalışması yapıyoruz, ardından fiziki çalışmalarını yürütüyoruz. Park. “Erkilet Millet Bahçesi’ne önce yaşları 15-20 arasında olan ağaçları diktik, şimdi de yürüyüş yolları, oturma alanları gibi alanlar yapıyoruz” dedi.

“ERKİLET’İN EŞSİZ ŞEHİR MANZARASI İLE KAYSERİ’YE YENİ BİR YAŞAM ALANI DAHA KAZANDIK”

Millet Bahçesi alanının şehrin panoramik görüntüsünün en yeterli olduğu noktalardan biri olduğuna dikkat çeken Önder Çolakbayrakdar, “Vatandaşların piknik yapabileceği bir yer olacak olan Erkilet Millet Bahçesi’nin özellikle 40 bin metrekaresi, çocukların oynayabileceği ve sosyal donatılara sahip olacağı tamamen yeşil alan olacak. Bu bölgenin farklı bir değeri daha var. Erkilet Bölgesi’nde Hıdırellez adıyla bilinen Hızır İlyas Konağı’nı restore ederek bugünkü haline getirdik. ‘Gök Gözlemevi’ne dönüştürdüğümüz binayla astronomi ve uzay bilimi alanında bilgi açısından dünyayla yarışabilecek gençler yetiştirmeye başladık. Hem konumu hem de şehir manzarasıyla farklı olan bu yer, Kayseri’nin yepyeni bir çekim merkezi olacak. “İyi şanslar” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, Erkilet Millet Bahçesi çalışması tamamlandığında Kayseri’ye değer katacağını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu