Ekonomi

JPMorgan’dan hisse senedi uyarısı

JPMorgan Stratejisti Marko Kolanovic, son günlerde piyasalar yumuşak iniş senaryolarını fiyatlamaya başlasa da bunun gerçekleşmesinin zor bir ihtimal olduğunu tahmin ederek hisselerde savunma duruşunu sürdürdüklerini belirtti.

Pazartesi günü müşterileriyle bir not paylaşan Kolanoviç, bankanın hisse senetleri için “piyasa altı getiri” tavsiyesini sürdürdüğünü söyledi.

Kolanoviç, bankanın küresel ekonomistlerinin bu yıl veya gelecek yıl yüzde 65 oranında küresel bir durgunluk ve yüzde 35 olasılıkla yumuşak iniş beklediklerini de belirtti.

Merkez bankalarının yakın vadede gevşemeye başlamasının zor olduğuna, niceliksel sıkılaştırma adımlarının devam ettiğine ve baz senaryonun makro ekonomik yavaşlamadan yana olduğuna işaret eden Kolanoviç, borsalardaki çarpanların çok yüksek göründüğünü söyledi.

Moody’s ABD bankalarının notunu düşürdü

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, ABD’deki 10 küçük ve orta ölçekli bankanın ve aralarında US Bancorp, Bank of New York Mellon Corp., State Street Corp. ve Truist Financial Corp.’un da bulunduğu bir dizi büyük bankanın notunu düşürdü. benzer bir karar alırdı.

Moody’s, kredi notunu düşürme kararlarına yanıt olarak ofis alanı talebinin zayıflamasıyla artan borçlanma maliyetlerini, yasal sermaye değerlendirmelerini ve ticari gayrimenkul kredileriyle ilgili artan riskleri gösterdi.

Ajansın notunda, “Toplu olarak, bu üç gelişme bir dizi ABD bankasının kredi profilini düşürdü, ancak tüm bankalar eşit derecede etkilenmedi.” Notu düşürülen bankalar arasında M&T Bank Corp., Webster Financial Corp., BOK Financial Corp., Old National Bancorp, Pinnacle Financial Partners Inc. ve Fulton Financial Corp. yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu