Haber

İran’da hava kirliliği nedeniyle eğitime ara verildi

İran’ın Elborz, Tahran ve Kazvin vilayetlerinde hava kirliliğinin yüksek olması ve tüm gruplar için sağlıksız olması nedeniyle okullarda eğitime verilen aranın uzatıldığı açıklandı.

İran resmi ajansı IRNA’nın haberine göre Elborz Valiliği Sivil İşler Uyum Başkan Yardımcısı Ahmed Efzeli, hava kirliliğinin artması nedeniyle Pazartesi ve Salı günleri üniversiteler dahil eyaletteki resmi ve gayri resmi tüm eğitim kurumlarının kapatıldığını bildirdi.

Cumartesi ve Pazar günleri ilkokul, ortaokul ve liselerin tatil edildiğini hatırlatan Efzeli, hava kalitesinde iyileşme olmaması nedeniyle ildeki tüm eğitim kurumlarının 2 gün daha tatil edildiğini bildirdi.

İlde hava kirliliğini artıracak her türlü faaliyetin önüne geçilmesi için gerekli hazırlıkların yapıldığını belirten Efzeli, ilgili kurumlarla uyum içinde olduklarını belirterek, hava kirliliğine neden olabilecek her türlü inşaat, sanayi birimleri ve fabrikaların yapılması gerektiğini bildirdi. kalıcı olarak durdurulacaktır.

Efzeli, teknik muayenesi yapılmayan özel veya kamu araçlarının trafiğe çıkmasının yasak olduğuna dikkat çekerek, vatandaşlardan toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi.

Başkent Tahran’da beklenen rüzgarın esmemesi nedeniyle hava kirliliğinde artış yaşandı. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı’nın aldığı kararla daha önce 2 gün kapalı olan okullarda Pazartesi ve Salı günleri ortaokullara eğitim verildiği bildirildi.

Yetkililer vatandaşları zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaya, trafiğin yoğun olduğu alanlardan uzak durmaya, açık alanlarda kalmaya davet ediyor. SporBunu yapmaması konusunda uyarıldı.

Kazvin Eğitim Müdürlüğü Halkla İlişkiler Birimi’nden yapılan açıklamada, il genelinde bir günlük ortamda yüz yüze eğitim verildiği ve eğitimlerin online olarak yapılacağı paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu