Haber

Hayatta olduğu sanılan 3 kız kardeş için umutlar tükendi

KAHRAMANMARAŞ’ın Hayrullah Mahallesi Sandalzade Bulvarı’nda çöken 11 katlı Seçkinler apartmanının enkazında kalan Seval Zeynep (17), Hayriye Zişan (15) ve Ecrin Üdürgücü (12) kardeşler için umutlar kurtarıldı. yaşam bulgularına göre yaklaşık 2 gün, tükendiler. Sesli uyarılara yanıt verilmeyince ve termal kamera ile canlı iz bulunamayınca kurtarma çalışmalarına son verildi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yaşamsal belirtileri ortaya çıkan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Hayrullah Mahallesi Sandalzade Bulvarı üzerinde çöken Seçkinler apartmanında termal kamera, duvar arkası görüntüleme cihazı ve köpekle canlı arama yapılmasının ardından gruplar bölgeye yönlendirildi. Yaklaşık 2 gündür süren yoğun çalışma sırasında Şeval Zeynep (17), Hayriye Zişan (15) ve Ecrin Üdürgücü (12) kardeşlere sesli uyarılarla ulaşıldı.

UMUT BİTTİ. Ekipler zamana karşı çalışmalarını sürdürürken 11 katlı binanın enkazında kalan 3 kardeşe ulaşılamadı. Son olarak akşam saatlerinde sesli uyarılara yanıt alınmazken, termal kameralar ile yapılan çalışmada canlı yayın izine rastlanmadı. Bunun üzerine hayatını kaybettiği belirlenen Üdürgücü kardeşler için arama kurtarma çalışmalarına son verildi. Enkaz kaldırma ekipleri çalışmalara başladı. AYNI AİLEDEN 4 KİŞİNİN TAKSİTİ 4 GÜN ÖNCE YAPILDI.

Üç kız kardeşin bulunduğu enkazdan babaları Nusrettin, anneleri Rabia ile kardeşleri Abdülkerim ve Muhammed Yasin Üdürgücü’nün cansız bedenlerinin 4 gün önce bulunduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu