Haber

Erden Timur’dan Ali Koç’un sözlerine yanıt!

Ezeli rakipler ve ‘VAR Rekorları’ krizi tüm hızıyla devam ediyor.

Son olarak Galatasaray Sportif A.Ş. Konuyla ilgili. Lider Yardımcısı Erden Timur, spor yazarı Levent Tüzemen’e açıklamalarda bulundu.

Erden Timur, sözlerinde şu ifadeleri kullandı:

‘Lale Orta, Ali Koç’a fotoğraf gönderdi’ demedim. ‘Onun gönderdiği söyleniyor, giriş çıkışlar araştırılmalı.’ Söyledim.

Ne oldu?

Erden Timur, canlı yayında eski MHK Başkanı Lale Orta’nın VAR kayıtlarını Lider Ali Koç’a verdiğini belirterek, şunları söyledi:

Lale Orta, VAR görüntüsünü Ali Koç’a iletiyor. Bunun bir kaydı var ve sana nerede olduğunu söyleyeceğim. Sonuçta ben bir avukatım. Bu sokak dedikodusu değil. Doğruluğu onaylanmış bilgiler. Olay tarihi 3 Şubat 2023. Lale Orta’nın MHK Lideri olmasından 5 gün sonra. Riva’daki VAR odasına giriş ve çıkışlar kayıt altına alınıyor. Herkes istediği zaman gelip gidebilir. Her giriş ve çıkışı TFF’ye, genel sekreterliğe ve teknoloji ortağına bildirmek zorundasınız.

Ali Koç, bu açıklamalar üzerine şu ifadeleri kullandı:

Bu formda görsel gönderme olayı kesinlikle yaşanmadı. Ama asıl mesele bu yalanı nasıl bu kadar çabuk söyleyebildikleridir. Çünkü ‘kayıt var, olayı biliyoruz’ diyorlar. Eğer bu kayıt veya görüntüler varsa Erden Timur’a kim hizmet ediyor? Eğer bu servis olayı varsa Erden Timur’la bu kurguyu planlayanlar mı servis yapanlar?

TFF’den de açıklama geldi

Bu tezine şu şekilde yanıt verdi:

VAR görüntüleri canlı yayın aracından yayıncı kuruluşa ve TFF VAR odasına ham ve eş zamanlı olarak gönderiliyor. Dolayısıyla VAR odasında bulunan görüntülerin tamamı yayıncı kuruluşta da mevcut olabilir. Özel olan görüntüler değil, maçta sahada görev yapan hakemler ile VAR odasında görev yapan hakemler arasındaki konuşmalardır.

Dönemin MHK Lideri’nin VAR görüntülerinin Kulüp Liderine gönderilmesine ilişkin iddiası, TFF Yönetim Kurulu’nun 18.10.2023 tarihinde aldığı kararla Etik Kurul’a intikal etmiş, kurul ilgili soruşturmayı başlatmış olup, süreç devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu