Ekonomi

Enerji nakil hatlarında sorun yok

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, binalara elektrik ve doğalgaz temini sürecinde can ve mal güvenliğinin ön planda tutulduğuna değinildi.

Bu kapsamda, elektrik tarafında Türkiye Elektrik İletim AŞ, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ ve elektrik dağıtım şirketlerinin, Petrol Taşıma AŞ ile Boru Hatları’nın sıkı çalışmasıyla elektrik ve doğal gaz iletim dağıtım sınırlarındaki sorunların giderildiği kaydedildi. ve doğal gaz tarafında doğal gaz dağıtım şirketleri bulunmaktadır.

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremden etkilenen 11 ilde elektrik ve doğalgaz iletim limitlerinde rastgele bir sorun olmadığına dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Dağıtımda, binalara elektrik ve doğal gaz temini süreci Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve AFAD ile koordineli olarak can ve mal güvenliği ön planda tutularak yürütülmektedir. hasarsız ve hafif hasarlı olarak belirlenen binalar Daire ve apartmanlarında elektrik ve doğalgaz hizmetinden yararlanmayan vatandaşlarımızın elektrik için Alo 186’yı, doğalgaz için Alo 187’yi aramaları gerekmektedir.

 

haber-salihli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu