Haber

CHP Genel Başkanı Faik Öztrak: Yenilenme süreci ilerliyor

CHP Genel Başkanı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Partimizin yenilenme süreci ilerliyor. Kongremizi gerçekleştireceğiz ve yenilenmenin heyecanıyla yerelde yeni kadrolarla başarıyla yönettiğimiz şehirlerimize yenilerini ekleyeceğiz. seçimler.”

CHP’li Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında basın toplantısı düzenledi. Öztrak, hükümetin milletin yaptığı hataların bedelini hayat pahalılığı ve işsizlik olarak ödediğini söyledi. Öztrak, “Dünyada gıda fiyatları fırladı. Sonra yüzde 22 düştü. Dünyada fiyatlar düşerken bizde gıda fiyatları yüzde 94 arttı. Hükümet ‘üretimi bırak, ithalata bak’ stratejisi izlemişti. ‘ Yıllardır tarımda.Bir yıl önce, geçen yılın Haziran ayında dünya petrolünün varili 100 dolara çıktı, bugün 86 dolara düştü.Dünyada ham petrol fiyatları son 1 yılda yüzde 13 düştü. Ülkemizde seçimden sonraki 3 ayda mazotun pompa fiyatı yüzde 106 arttı.Dünyada fiyatlar düşüyor,Ülkemizde işler ters giderken hükümet başkanı bahaneler uyduruyor. ‘Yurt dışında durum bu, ne yapalım?’

‘BU YOLU DURDURACAĞIZ’

Meclis kapatıldığında bile boş durmadıklarını anlatan Öztrak, “İllerimizde esnafımızla, çiftçimizle, emekçimizle, emeklimizle bir aradayız. Bu çabaların yanı sıra partimizin yenilenme süreci de ilerliyor. ilçe kongrelerimizi hızla tamamlıyoruz.İl kongrelerimizin ardından kongremizi gerçekleştireceğiz.Yenilenmenin heyecanıyla, Bugün yerel seçimlerde başarıyla yönettiğimiz illerimize yeni ekiplerle yenilerini ekleyeceğiz. Tarlada olacağız Sokakta vatandaşlarımızla ortada olacağız En ücra köye gideceğiz Çalınmamış kapı koymayacağız Nasıl yaptık ve yapacağız anlatacağız Sosyal demokrat belediyecilikle milletimize hizmet edeceğiz.Yaklaşan felaketin ortasında milletimizi yalnız bırakmayacağız.25 Milyon oyu 30 milyona, 35 milyona çıkaracağız.Genel seçimlerle başlayan seçim süreci Mayıs ayında yapılacak yerel yönetim seçimleri ile sona erecek. Milletimiz ilk vizeyi Mayıs seçimlerinde verdi. Bu seçimle birlikte nihai izni verecek. Hep birlikte yaşayarak ilk seçimin sonucunu ve faturasını gördük. Yerel seçimlerden sonra milletimizin daha kötü bir şey yaşamaması için tüm gücümüzle sahada olacağız. Yerel yönetim seçimlerinde tarih yazacağız. Bu gidişata dur diyeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu