Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Türkiye Taşkömürü İşletmesi’ndeki kazaya ilişkin uyarıda bulunmuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın aylar önce Türkiye Taşkömürü İşletmeleri Armutçuk İşletmesi’nde meydana gelen kazayla ilgili uyarıda bulunduğu ortaya çıktı. CHP’li Akın, Kasım 2022’de TBMM’de yaptığı konuşmada, “Türkiye Taşkömürü Anonim Şirketi’nin diğer madenlerinde de sorunlar var. Diğer dört madende de afet yaşanabilir. Sorumluluk size ait; yapmayın” dedi. daha fazla can kaybolsun. Buradan sizi uyarıyoruz. Biz sizin için insanız.” “Onun hayatı önemli olmayabilir ama önce insanları çağırıyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, TBMM’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında, TSK’ya bağlı Amasra İşletmesi’nde meydana gelen facianın ardından kuruma bağlı diğer madenlerde de tehlikeye dikkat çekti. Türkiye Taşkömürü İşletmesi. CHP’li Akın, komisyon toplantısında TTK’ya bağlı diğer madenlerde de pek çok sorunun yaşandığı uyarısında bulunmuştu. Amasra faciasında personelin sigortasız olarak madene gönderildiğini kaydeden CHP’li Akın’ın 16 Kasım 2022 tarihli uyarısı TBMM resmi tutanaklarında şöyle yer alıyor:

“DİĞER DÖRT MADENDE DE FELAKET OLABİLİR”

“Aldığımız bilgiye göre Türkiye Taşkömürü İşletmesi’nin diğer madenlerinde de sorunlar var. Bakın diğer dört madende de felaket olabilir. Sorumluluk ve yükümlülük sizde, daha fazla kaybetmemeniz konusunda sizi uyarıyoruz. İnsan hayatı sizin için değerli olmayabilir ama önce insan diyoruz.” “

otlukbeli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu