Yaşam

Bütün Sene Boyunca Büyük Bir Heyecanla İzlediğimiz 2022’nin En İyi Suç ve Gizem Filmleri

2022’nin en iyi suç filmlerini derlediğimiz bu içerikte 2022 yılı boyunca bizi gerim gerim geren ve ‘suçlu kim?’ diye tırnaklarımızı yememize neden olan en iyi filmleri bulabilirsiniz. İşte Bıçaklar Çekildi’nin devam sinemasından Nil’de Ölüm’e kadar uzanan 2022’nin en uygun cürüm ve tansiyon sinemaları…

1. Ambulance

 • IMDb: 6,1

Özet: İki soyguncu, soygunları aksi gittikten sonra bir ambulans çalar. B planı olarak bu ambulansla kaçmak isteseler de bu planın kusursuz ilerlemesinin önünde pek çok mahzur var.

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Yahya Abdul-Mateen II

Yönetmen: Michael Bay

2. Glass Onion: A Knives Out Mystery

 • IMDb: 8,0

Özet: İlk sinemadaki olayın çözülmesinin akabinde dedektif Benoit Blanc, apayrı bir hadiseyi çözmek üzere Güney’e gider. Yunanistan’da bir avuç garip beşerle bir ortaya gelen Blanc, bir an evvel hatalıyı yakalamak zorundadır.

Oyuncular: Daniel Craig, Kate Hudson

Yönetmen: Rian Johnson

3. Death on the Nile

 • IMDb: 6,3

Özet: Nil’de tatildeyken Hercule Poirot, genç bir varisin cinayetini araştırmak zorundadır. Ansızın meydana gelen cinayetin gerisindeki gizemi çözmek için evvel etrafındaki insanları tanıması gerekir.

Oyuncular: Tom Bateman, Gal Gadot

Yönetmen: Kenneth Branagh

4. The Gray Man

 • IMDb: 6,5

Özet: CIA’in en yetenekli casusu ezkaza karanlık teşkilat sırlarını ortaya çıkardığında, psikopat bir casus onun başına bir ödül koyar ve memleketler arası suikastçılar tarafından global bir insan avı başlatır. Artık bu avdan kurtulup gerçeği ortaya çıkarmak zorundadır.

Oyuncular: Ryan Gosling, Chris Evans

Yönetmen: Anthony Russo, Joe Russo

5. Bullet Train

 • IMDb: 7,3

Özet: Bir süratli trendeki beş suikastçı, vazifelerinin ortak bir yanı olduğunu keşfeder. Artık neden bu kadar ortak noktaları olduklarını araştırmaya başlarlar.

Oyuncular: Brad Pitt, Aaron Taylor-Johnson

Yönetmen: David Leitch

6. See How They Run

 • IMDb: 6,5

Özet: 1950’lerin Londra’sının West End bölgesinde, çok sevilen bir oyunun sinema versiyonuna yönelik planlar, takımın kıymetli bir üyesinin öldürülmesinin akabinde ansızın durma noktasına gelir.

Oyuncular: Kieran Hodgson, Gregory Cox

Yönetmen: Tom George

7. Wash Me in the River

 • IMDb şimdi yok

Özet: İyileşmekte olan bir opioid bağımlısı, nişanlısının vefatıyla sonuçlanan uyuşturucuyu satan satıcılardan intikam almak ister.

Oyuncular: Robert De Niro, Willa Fitzgerald

Yönetmen: Randall Emmett

8. Deep Water

 • IMDb: 5,4

Özet: Boşanmamak için karısının bağ yaşamasına müsaade veren hali vakti yerinde bir koca, karısının sevgililerinin kaybolmasında baş kuşkulu haline gelir.

Oyuncular: Ben Affleck, Ana de Armas

Yönetmen: Adrian Lyne

9. The Good Nurse

 • IMDb: 6,9

Özet: Gerçek bir olaydan esinlenen The Good Nurse, hastaneye yeni gelen bir hemşirenin tüm hastalarının birer birer ölmesiyle baş kuşkulu haline gelmesine odaklanıyor.

Oyuncular: Jessica Chastain, Eddie Redmayne

Yönetmen: Tobias Lindholm

10. Windfall

 • IMDb: 5,7

Özet: Bir adam, bir teknoloji milyarderinin boş yazlık konutuna zorla girer, lakin kibirli işveren ve karısı son dakika kaçamağı için geldiklerinde işler aykırı sarfiyat.

Oyuncular: Jason Segel, Jesse Plemons

Yönetmen: Charlie McDowell

11. Where the Crawdads Sing

 • IMDb: 7,1

Özet: Güney’in bataklıklarında büyümüş bir bayan, bir vakitler birlikte olduğu bir adamın öldürülmesinde zanlı olur. Tüm kasaba tarafından hatalı ilan edilen bayan hakikaten bu kabahati işledi mi?

Oyuncular: Daisy Edgar-Jones, Harris Dickinson

Yönetmen: Olivia Newman

12. The Outfit

 • IMDb: 7,1

Özet: İşinde usta bir terzi, değerli bir gecede hayatta kalabilmek için tehlikeli bir gangster kümesini zekasıyla alt etmelidir. Bu gangster kümesinden bir an evvel kurtulmalıdır, ama hem yeteneğini hem de zekasını konuşturmalıdır.

Oyuncular: Mark Rylance, Zoey Deutch

Yönetmen: Graham Moore

13. Confess, Fletch

 • IMDb: 6,5

Özet: Birden fazla cinayetin baş şüphelisi haline gelen Fletch, bir yandan nişanlısının çalınan sanat koleksiyonunu ararken bir yandan da masumiyetini kanıtlamaya çalışır.

Oyuncular: Jon Hamm, Roy Wood Jr.

Yönetmen: Greg Mottola

14. Barbarian

 • IMDb: 7,1

Özet: Airbnb’den kiraladığı konutta kalan bir bayan, kiraladığı meskenin göründüğü üzere olmadığını keşfeder. Konutun keşfedilmemiş noktaları onu değişik bir tehlikenin içine sürükler.

Oyuncular: Bill Skarsgard, Justin Long

Yönetmen: Zach Cregger

15. Bengeance

 • IMDb: 6,8

Özet: New York City’den bir muharrir, birlikte olduğu bir kızın cinayetini çözmeye çalışır ve onun vefatının şartlarını araştırmak ve ona ne olduğunu öğrenmek için güneye sarfiyat.

Oyuncular: Ashton Kutcher, B.J. Novak

Yönetmen: B.J. Novak

16. Last Looks

 • IMDb: 5,8

Özet: Gözden düşmüş eski bir polis, teselliyi ormana taşınarak arar, fakat sessiz hayatı, özel bir dedektifin onu bir cinayeti soruşturması için işe almasıyla sona erer.

Oyuncular: Mel Gibson, Charlie Hunnam

Yönetmen: Tim Kirkby

17. All the Old Knives

 • IMDb: 6,1

Özet: Kıdemli CIA casusu Henry, eski meslektaşı ve eski Celia ile Viyana’da tekrar bir ortaya gelir. Ama bu eski sevgililerin tekrar bir ortaya gelişi bir tesadüf değil geçmişte birlikte çalıştıkları bir misyonla ilgilidir.

Oyuncular: Chris Pine, Kasia Madera 

Yönetmen: Janus Metz

18. Brazen

 • IMDb: 4,1

Özet: Ablası öldürüldüğünde ve bir web kamera kızı olarak ikili hayatı ortaya çıktığında, Grace serinkanlı bir dedektifin ikazlarını görmezden gelir ve davaya dahil olur.

Oyuncular: Alyssa Milano, Sam Page

Yönetmen: Monika Mitchell

19. No Exit

 • IMDb: 6,1

Özet: Bir kar fırtınası sırasında dağlarda tenha bir otoban dinlenme noktasında mahsur kalan bir üniversite öğrencisi, içerideki insanlardan birine ilişkin bir otomobilin içinde kaçırılmış bir çocuk bulur.

Oyuncular: Havana Rose Liu, Danny Ramirez

Yönetmen: Damien Power

20. Kimi

 • IMDb: 6,3

Özet: Seattle’da agorafobik bir teknoloji çalışanı, bir hatanın ispatını ortaya çıkarır. Natürel bu yaptığının akabinde hayatı asla eskisi üzere olmaz ve tehlikeden kurtulmak için kaçmak zorunda kalır.

Oyuncular: Zoe Kravitz, Byron Bowers

Yönetmen: Steven Sodenbergh

21. Nocebo

 • IMDb: 6,2

Özet: Bir moda dizayncısı, hekimlerini şaşırtan ve kocasını hayal kırıklığına uğratan gizemli bir hastalıktan mustariptir, ta ki fecî bir gerçeği ortaya çıkarmak için klâsik halk şifasını kullanan Filipinli bir bakıcı halinde yardım gelene kadar.

Oyuncular: Eva Green, Chai Fonacier

Yönetmen: Lorcan Finnegan

22. Project Wolf Hunting

 • IMDb: 6,3

Özet: Film, Filipinler’den Güney Kore’ye nakledilen bir kargo gemisindeki tehlikeli hatalıların, bir kaçış teşebbüsünün isyana yol açmasının akabinde uğursuz bir gücü özgür bırakmalarını mevzu alıyor.

Oyuncular: Seo In Guk, Dong Yoon Jang

Yönetmen: Hongsun Kim

23. Do Revenge

 • IMDb: 6,3

Özet: Okulda zorbalığa uğrayan Drea ve Eleanor, işbirliği yaparak birbirlerine kötülük yapan şahıslardan intikam almaya karar verirler. İntikam gayesiyle kurulan bu birliktelik onları farklı bir yere götürecektir.

Oyuncular: Maya Hawke, Camila Mendes

Yönetmen: Jennier Kaytin Robinson

24. Hot Seat

 • IMDb: 4,5

Özet: Eski bir bilgisayar korsanı, üst seviye bankacılık kurumlarına girmeye zorlanır, öbür bir adam, genç adamı sıcak koltuktan kurtarmak için bubi tuzaklı binaya girmeye çalışmalıdır.

Oyuncular: Mel Gibson, Shannen Doherty

Yönetmen: James Cullen Bressack

25. The Batman

 • IMDb: 7,9

Özet: Psikopat ir seri katil, Gotham’daki kıymetli siyasi figürleri öldürmeye başlar. Bu durumu durdurmaya karar veren Batman, kentin saklı yolsuzluğunu araştırmak ve ailesinin bu işe karışmasını sorgulamak zorunda kalır.

Oyuncular: Robert Pattinson, Zoe Kravitz

Yönetmen: Matt Reeves

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu