Ekonomi

Bilibili ilk çeyrekte beklenenden daha az zarar açıkladı, gelirler arttı

SHANGHAI, Çin – Çin’de genç nesiller için önde gelen bir video topluluğu olan Bilibili Inc. (NASDAQ: BILI), ilk çeyrek için daha dar bir düzeltilmiş net zarar bildirdi ve gelir analist beklentilerini biraz aştı.

Olumlu kazanç raporuna rağmen, Bilibili’nin hisseleri %2’lik bir düşüş yaşadı ve bu da piyasanın temkinli bir tepki verdiğini gösteriyor.

Şirketin bu çeyrekteki düzeltilmiş net zararı 455,9 milyon RMB (63,1 milyon ABD$) olurken, yıldan yıla (YoY) %56 artış gösterdi ve hisse başına 1,28 RMB olan analist tahminini 0,22 RMB aşarak hisse başına 1,06 RMB olarak gerçekleşti.

İlk çeyrekteki toplam net gelirler yıllık %12 artışla 5,66 milyar RMB’ye (784,5 milyon ABD$) ulaştı ve konsensüs tahmini olan 5,63 milyar RMB’nin biraz üzerinde gerçekleşti. Şirketin brüt kârı geçen yılın aynı çeyreğindeki %21,8’den %28,3’lük brüt kâr marjı ile %45’lik önemli bir artış göstererek 1,61 milyar RMB’ye (222,3 milyon ABD$) ulaştı.

Bilibili Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Bay Rui Chen, “2024 yılına iyi bir başlangıç yaptık,” dedi. “Topluluğumuz giderek çeşitlenen içeriğimizle gelişiyor ve DAU’ları yıllık %9 artışla 102,4 milyona çıkarıyor.”

Şirketin reklamcılık sektörü, iyileştirilmiş reklam ürün teklifleri ve verimliliğe atfedilen yıllık %31’lik gelir artışıyla öne çıkan bir performans sergiledi. Katma değerli hizmetler (VAS) geliri de canlı yayın ve diğer hizmetlerin öncülüğünde bir önceki yıla göre %17 arttı. Ancak, mobil oyun gelirleri, bazı eski oyunlardan elde edilen gelirlerin azalması nedeniyle bir önceki yıla göre %13 oranında geriledi.

Bilibili’nin ticarileştirme ve operasyonel verimlilik alanındaki çabaları CFO Sam Fan tarafından vurgulanırken, düzeltilmiş faaliyet zararı ve net zararın yanı sıra geçen yılın aynı dönemindeki negatif 630,0 milyon RMB’den önemli bir dönüşle 637,7 milyon RMB’lik (88,3 milyon ABD$) pozitif faaliyet nakit akışına dikkat çekildi.

Şirket, içerik oluşturuculara ve topluma olan bağlılığını sürdürürken ticarileştirme yeteneklerini geliştirmeye ve kârlılık yolunda ilerlemeye odaklanmaya devam ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

sokehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu