Haber

Barselona Liman İşçileri İsrail ve Filistin’e Silah Taşıyan Gemilere Hizmet Vermemeye Karar Verdi

İspanya’nın doğusundaki Barselona’daki liman çalışanları, İsrail ve Filistin’e silah veya askeri malzeme taşıyan gemilere hizmet vermemeye karar verdi.

Yaklaşık 1200 üyesi bulunan Barselona Liman İşçileri Örgütü (OEPB), “Gazze’de ateşkes talep ettiklerini ve sivillere ve insanlara saygı gösterilmesi amacıyla İsrail ya da Filistin’e silah ve askeri malzeme gönderen olası gemilere herhangi bir hizmet vermeme kararı aldıklarını” duyurdu. Bölgedeki haklar.”

Belçika Nakliyeciler Sendikası’nın geçen hafta aldığı karara benzer şekilde “silahları boykot etme” kararı alan Barselona’daki liman işçileri, “şiddetin her türlüsünü reddettiklerini ve bunu, silahları şiddetle savunmayı bir yükümlülük ve kararlılık olarak gördüklerini” ifade etti. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi.”

“Bu siyasi bir açıklama değil, sadece şiddete başvurmadan önce tüm diyalog yollarının tüketilmesini istiyoruz” sözleriyle OEPB, Barselona Limanı’ndan gönderilecek olası silah ve askeri malzemeler konusunda STK’ların uyarıları doğrultusunda hareket edeceklerini duyurdu. .

İspanya’daki mevcut sol koalisyon hükümeti İsrail’e Gazze’de kullanılabilecek silah ihraç etmeyi planlamadığına dair güvence vermiş olsa da OEPB, İspanya’nın İsrail’den 2023’te 300 milyon euro, 2023’te ise 700 milyon euro değerinde askeri teçhizat satın aldığını açıkladı. önümüzdeki yıllar. Euro taahhüdünde bulunduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu