Ekonomi

Bank of America, azalan pazar payı nedeniyle Celsius Holdings’in notunu düşürdü

Bank of America Global Research, Celsius Holdings, Inc. Daha önceki Al tavsiyesinden (CELH) notunu Nötr’e düşürdü. Ayrıca şirketin hisseleri için 12 aylık fiyat hedefini 65,00$’da tuttu. Karar, şirketin pazar payında beklenmedik düşüşlerle karşı karşıya kaldığı bir dönemde geldi.

CELH’in hisseleri, ağustos ayında zirveye ulaştığından bu yana, gelir artışına ilişkin belirsizliklerin ortasında bu seviyenin altında performans gösteriyor. Bu belirsizlikler, potansiyel riskler ve ödüller arasındaki önceden avantajlı olan dengeyi değiştirdi ve ürün dağıtımında Pepsi ile yapılan ortaklıkla da güçlendirildi.

Bank of America analistleri, “CELH’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki satışları güçlü kalmaya devam ediyor ve markanın tüketici tanınırlığının artmasıyla desteklenen önemli bir büyüme potansiyeli var” dedi.

Ancak şirketin hem pazar payında hem de ürünlerinin satış oranında son dönemde yaşanan düşüşlere ilişkin soru işaretleri var. Bu düşüşlerin geçici dalgalanmalar mı yoksa daha kalıcı bir düşüş eğiliminin işaretleri mi olduğu belli değil.

Monster Beverage Corporation’ın (MNST) Reign Storm ürün yelpazesini genişletmeyi ve Bang için dağıtım kanallarını yeniden kazanmayı planlaması ve Red Bull’un güçlü tanıtım kampanyalarına devam etmesi nedeniyle artan rekabet muhtemelen Celsius Holdings’in gelecek yılki büyümesini etkileyecektir.

Bank of America’nın Celsius Holdings’e daha olumlu bakması için şirketin hem ürün satış oranını hem de pazar payını artırması gerekiyor. Stratejileri arasında çalışmalarının perakende satış noktalarında daha iyi konumlandırılması ve iş yelpazesinin genişletilmesi yer alıyor. Bu strateji, konserve ve toz halindeki çeşitler gibi yeni ürünlerin piyasaya sürülmesinin yanı sıra, yakın zamanda tanıtılan Essentials adlı 16 onsluk ürün serisinin yılın ilerleyen dönemlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulmasını da içeriyor.

Buna ek olarak Celsius Holdings, Kanada’da devam eden tanıtımına özellikle dikkat ederek dış pazarlardaki varlığını artırmak için çalışıyor. Bu çabalara rağmen Bank of America, benzersiz yeniliklerin eksikliği ve kötüleşen rekabet gibi şirketin pazar payını önemli ölçüde artırmasını engelleyebilecek potansiyel zorluklara dikkat çekiyor.

Şu anda CELH hisseleri Cuma günkü öğle ticaretinde %8,22 oranında düşüş yaşadı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu