Haber

Bakan Soylu’dan ‘Malatya afetten en az etkilenen iller arasında yer alıyor’ iddialarına tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Malatya’nın AFAD tarafından en az hasarlı iller kategorisine alındığı iddialarına ilişkin, “İlk gün vilayetleri eşleştirmek için yapılan görüntüyü çekenlere söylenecek çok şey yok. sonra günler sonra hemen değişti ve provoke edilmeye çalışıldı.Malatyalı hemşehrilerimiz bu yalanlara itibar etmesinler.Emrinizdeyiz dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Malatya’nın Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) tarafından afetten daha az etkilenen iller arasına yerleştirildiği tezlerine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Soylu yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

‘MALATYA VATANDAŞLARIMIZ BU YALANLARA İNANMIYOR’

“Sosyal medyada afet bölgeleriyle ilgili her gün farklı bir dezenformasyon. Hatay’dan sonra Malatya yalanı, ‘Malatya afetten en az etkilenen iller arasında.’ Söz uzun ama zamanı değil Malatyalı hemşerilerimiz bu saçmalıklara prestij yapmasınlar Emrinizdeyiz Yaralarımızı birlik içinde sarmaya devam edeceğiz Gerçeğe bakalım: Felaketimize Dayanan İller -Etkilenen İller; Kahramanmaraş ilimiz Zonguldak İli AFAD tarafından inceleniyor Hatay ilimiz Trabzon AFAD tarafından destekleniyor İl AFAD ve Cumhurbaşkanlığı tarafından destekleniyor Malatya İli AFAD ile birlikte inceleniyor İzmir İl AFAD tarafından Adıyaman ilimiz destekleniyor Diyarbakır ilimiz destekleniyor Cumhurbaşkanlığı tarafından il, Adana, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa, Gaziantep ve Elazığ illerinin izinleri il AFAD Müdürlüklerince inceleniyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu