Teknoloji

Apple’ın Elon Musk’un Paylaşımları Nedeniyle X’te Reklam Vermeyi Durdurduğu İddiası

Elon Musk önderliğinde köklü değişikliklere uğradı. X (Twitter)Bir tarafın geriye bakıp iç çekmesine neden olurken, diğer taraftakilerin platforma yabancılaşmasına ya da X’in geleceği konusunda endişe duymasına neden oluyor. Elon MuskÖzel görüşmeler de sürüyor.

Platformun sahibinin Musk olduğu düşünülürse bu tartışmaların X’in imajı üzerinde büyük etkisi olabilir. ilk başta farklı Apple gibi şirketlerAxios haberine göre X’te reklamların durdurulmasının nedeni Musk’ın paylaşımlarıydı.

Bunun temel nedeni olarak aşırı sağ ve Yahudi karşıtı paylaşımlar gösteriliyor.

Elon Musk’un yanıt verdiği paylaşımda Yahudilerin beyaz tenli insanlara yönelik nefreti savunuluyor. Musk bu destekleyici Bir yanıt yazmak tartışmaya gerçek kıvılcımı verdi. Bundan önce platformdaki Yahudi karşıtı paylaşımlar tartışma konusuydu.

X’in CEO’su Linda Yaccarino , X’in her zaman ayrımcılığa ve Yahudi karşıtlığına karşı tavır aldığını açıklamıştı. Bu paylaşımın altında ” Musk’ın ayrıcalığı var mı?‘ gibi cevaplar birikti.

Apple’ın mevcut durumunda ne kadar kalacağı bilinmiyor. Çünkü daha önce böyle bir durum yaşandığında bizzat Elon Musk Tim Cook İle tanıştı ve çok geçmeden X’te yeniden Apple reklamlarını görmeye başladık. Ancak bu sefer Musk merkezde.

Üstelik reklamları durduran tek şirket Apple değil. Bunun haricinde Disney, IBM, Paramount ve Warner Bros. gibi önde gelen firmalar da bulunmaktadır. Hem Musk hem de X platformu etrafında bahisin nasıl çözümleneceği şimdilik merak konusu. Gelişmeleri sizlere aktarıyor olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu