Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz: Şubat ayının ilk haftası sonuna kadar tüm belediye başkan adaylarımız belli olacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, “Şubat ayının ilk haftası sonunda il ve ilçe ölçeğinde tüm belediye başkan adaylarımız belirlenecek.” söz konusu.

Yılmaz, Anadolu Yayıncılar Federasyonu’nun düzenlediği Anadolu Sohbetleri programına katılarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İl ve ilçe belediye başkan adaylarını belirleme görevinin çok önemli ve zor bir iş olduğunu belirten Yılmaz, yerel seçimlerde ittifak için MHP ile 14 toplantı daha yaptıklarını ve bu süreci saygı çerçevesinde yürüttüklerini belirtti.

21 ilde MHP ile yarışacaklarını, 30 ilde ittifak yaptıklarını belirten Yılmaz, 2’si büyükşehir olmak üzere 7 ilde MHP’ye destek vereceklerini söyledi.

AK Parti’nin belediye başkan adaylarını milletin belirlediğini vurgulayan Yılmaz, “Biz sadece milletin belirlediği adayları kurullarımızda tartıştık, müzakere ettik ve sonuçlandırdık. Milletin istemediği adayı dahi gündeme getirmedik. veya ulusun hoşlanmayabileceği herhangi bir aday.” dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz, adayların hem parti teşkilat çalışmaları hem de kamuoyu araştırmalarıyla belirlendiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki dönemde de ilçe belediyeleri devam ediyor. İlçe belediyeleriyle ilgili çalışmalarımız makul seviyeye ulaştı. İllerin ilçelerini genel başkan yardımcılarımızın başkanlığında görüşüp, muhtemelen önümüzdeki haftanın ilk günlerinde sonuçlandırıyoruz. genel başkan yardımcıları illere giderek ilçeleri açıklayacak. İllerin ilçelerini birlikte açıklayacağız. 1 Şubat’ta. Hafta sonunda il ve ilçe ölçeğinde tüm belediye başkan adaylarımız belirlenecek. Meclis üyeleri de ilerleyen süreçte belirlenecek. Belde belediyeleri de iller tarafından belirlenecek. Şubat ayı kampanyayı aktif olarak başlattığımız ay ve 31 Mart seçimleri için çalışmalarımız da tüm gücümüzle sahada aktif olarak başladı. “Bir süreç olacak.”

“Ankara, İstanbul ve İzmir’i almakta hiçbir tereddütümüz yok.”

Yılmaz, Büyük Birlik Partisi ve Demokratik Sol Parti ile görüşmelerin belli bir noktaya geldiğini, Yeniden Refah Partisi ile görüşmelerin devam ettiğini kaydetti.

“Yeniden Refah Partisi çok fazla talep edip ortasını mı bulamadı?” Soruya yanıt veren Yılmaz, “İşbirliği görüşmelerinde taraflar mümkün olduğu kadar kendi çıkarlarını, emellerini, parti tabanının taleplerini masaya koyarlar. Biz MHP’yle hiçbir zaman bir sorun yaşamadık. Talepler var ama bu süreçte bu talepler gündeme geldiğinde müzakere ediliyor. Bu aşamada.” “Engellenen, çözülmeyen hiçbir sorun yoktur.” o cevapladı.

Ankara, İstanbul ve İzmir’deki adayların belirlenmesi için detaylı çalışmalara ihtiyaç olduğunu belirten Yılmaz, 3 ilde diğer yerlere göre daha fazla kamuoyu araştırması yapıldığını ve adayların kamuoyuna yansımasının iyi olduğunu belirtti.

AK Partili Yılmaz, “Ankara, İstanbul ve İzmir’i almakta hiçbir tereddütümüz yok. Allah’ın izniyle hiçbir sıkıntı yaşamayacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu