Haber

Adana’da FETÖ bağlantılı eski astsubay hakkında dava açıldı

FETÖ’nün özel imamlarıyla ödemeli hatlar ve sıralı arama sistemi üzerinden görüştüğü iddia edilen Adana’da tutuklu eski erbaş hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

5 Aralık 2022’de FETÖ ile bağlantılı olduğu teziyle tutuklanan eski astsubay MG hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı.

Adana 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, hakkında FETÖ soruşturması yürütülen tanık CA’nın sözlerine yer verildi.

Tanık CA, MG ile terör örgütü arasındaki sohbet toplantılarına katıldıklarına dikkat çekerek, şunları söyledi:

“FETÖ ile temasım, örgüt bünyesinde faaliyet gösterdiğini bildiğim MK ile İstanbul’da karşılaşmamla başladı. MK’nin daveti üzerine örgütün sohbet toplantılarına katılıyordum. Bir süre sonra bu görüşmeler rezidansta yapılmaya başlandı. astsubay olduğum MG’nin.Örgütün sivil üyeleri de geliyordu.Örgüt adına patronaj adı altında para toplanıyordu.Ayrıca örgütsel sessizlik için telefonları kapatıyorduk. Bu rezidansta örgüt başkanını öven konuşmalar yapıldı, sonrasında bu toplantılara gitmedim.”

İddianamede, zanlının söz konusu terör örgütünün özel askeri yapılanmasına dahil olduğuna dair dijital bilgiler bulunduğu, örgütün özel imamları tarafından takip edildiği belirtildi.

Sanıkların FETÖ’nün özel imamları tarafından büfe, market, fatura ödeme merkezleri, halka açık alanlardaki sabit ve ücretli hatlar gibi yerlere konulan kontörlü telefonlardan defalarca arandığının tespit edildiği gizli örgütlü görüşme, sanıklara maddi destek sağladı. çalıştığı komutanlar hakkında örgütün gizli imamlarına bilgi verdi. görüşmelere katıldığının belirtildiği iddianamede ise MG’nin “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapsi istendi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen MG’nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu